Tedarikçi Politikamız

B’İOTA BİTKİSEL İLAÇ VE KOZMETİK LAB. A.Ş. TEDARİKÇİ POLİTİKASI

B’iota Laboratuvarları olarak, tedarik zinciri politikamız, tüm paydaşlarımız ile uzun dönemli, güvene dayalı, sürdürülebilir, başarılı bir iş ilişkisi kurmaktır.

Küresel pazarlarda rekabet ederken insan sağlığı, etik, dürüstlük, çevreye, insan haklarına saygı temel prensiplerimiz olmuştur. Tedarikçilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın da bu temel prensiplere sadık kalmalarını bekleriz.

 

1. Kalite ve Ürün Güvenliği Tüm ürün ve hizmetler, yurt içi ve uluslararası mevzuata ve  B’iota Bitkisel İlaç ve Kozmetik Lab. A.Ş nin kalite ve güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.

 

2. Mevzuat ve Düzenlemelere Uygunluk Tedarikçilerimiz tüm faaliyetlerini işletmenin bulunduğu ülkelerin yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak yürütmelidir.

 

3. Güvenli ve Temiz İş Ortamı Tedarikçiler, çalışanlarına güvenli, sağlıklı ve hijyenik bir çalışma ortamı sağlamakla sorumludur. İş kaynaklı kaza ve hastalıkları önlemek ve riskleri en aza indirmek için gerekli kontrollerin ve bakımların yapılması, yürürlükte olan ulusal kanun ve düzenlemelere uyulması gereklidir.

 

4. Çevrenin Korunması Tüm tedarikçilerimiz ilgili tüm çevre yasa ve düzenlemelerine uymalıdır. Tüm faaliyetlerinde çevresel etkiyi en aza indirecek şekilde hareket etmelidir.

 

5. İnsan Haklarına Saygı Tedarikçilerimiz insan hakları ilkelerine saygılı olmalı ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, bedensel engel vb. konulara bağlı olarak ayrımcılık yapmamalıdır.

İstihdam gönüllülük esasına bağlı olmalıdır. Tedarikçiler hiçbir koşul altında zorla işçi çalıştırmamalı, fiziksel, cinsel, psikolojik veya sözlü taciz uygulamamalı ve orijinal kimlik belgelerini alıkoyma gibi yasal olmayan uygulamalara başvurmamalıdır.