Proxentin

Temizlik ürünleri daha çok kirlerin ortamdan uzaklaştırılması ve temizlik amacıyla kullanılırken, dezenfektanlar enfeksiyonlara neden olan mikroorganizmaları  ortadan kaldırmak ve genel hijyenin sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Kullanılacak temizlik ürünleri ve dezenfektan seçiminde temizlik ve dezenfeksiyon sağlama etkinliğinin yanı sıra sağlık üzerine olabilecek olumsuz etkileri de dikkate alınmalıdır.

Bakterilerin ve virüslerin eller aracılığıyla bir kişiden diğerine bulaşması için; mikroorganizmaların kişilere veya çevresindeki kişilerin ellerine geçmesi ve burada en az birkaç dakika yaşayabilmesi, el hijyeninin yetersiz olması veya el hijyenine uygun olmayan ajanların kullanılması sonucu ellerin bir başka kişiye veya kişinin kullanılacak bir yüzeyle temas etmesi gerekir.

Proxentin Antibakteriyel Hijyenik El Jeli alkol bazlı (% 70 IZOPROPİL ALKOL) ve jel formunda el temizleme formülüdür. Ellere uygulanmasıyla el üzerindeki mikroorganizmaları etkisiz hale getirir.


Neden Proxentin ?

 

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve Biyosidal ruhsatlıdır, (Ruhsat No ve Tarihi: 2021/42     03.05.2021)

 

(*Test Edilen Bakteriler : P.aeruginosa ATCC 15442, E.coli ATCC 10536, S.aureus ATCC 6538, E.hirae ATCC 10541, Candida albicans ATCC 10231, Aspergillus brasiliensis ATCC 16404, Poliovirüs Type 1, Human Adenovirus Type 5, Murine norovirüs)